אודות קרן נאור

קרן נאור הוקמה על ידי חתן פרס ישראל, אבי נאור ורעייתו האמנית אתי נאור.
 

אבי נאור היה חלק מהצוות המייסד ולימים נשיא ומנכ"ל אמדוקס. כיום אבי ואתי הם פילנתרופים ויזמים חברתיים מובילים בארץ ובעולם.
 

הקרן הוקמה במטרה ליצור שינוי חברתי משמעותי בחברה הישראלית בראיה לאומית. הקרן יוזמת, תומכת ומקדמת השקעות בעלות השפעה נרחבת המכוונות ליצירת תוצאות לטווח הרחוק. הקרן מקדמת ערכים של תרומה לחברה, יצירת שותפויות אסטרטגיות, ופועלת בשיתוף פעולה נרחב עם הממשלה.
 

קרן נאור פועלת בשלושה תחומים מרכזיים:
 

  1. בטיחות בדרכים, באמצעות עמותת אור ירוק
     
  2. תמיכה בכפרי נוער ובפנימיות באמצעות קרן נאור
     
  3. עידוד הקמת קהילות צעירים בפריפריה באמצעות קרן שח"ף

 

עמותת אור ירוק לקידום הבטיחות בדרכים
 

עמותת אור ירוק נוסדה על ידי אבי נאור בשנת 1997 בעקבות מותו הטראגי של בנו רן בתאונת דרכים. אור ירוק מקדמת שינוי מדיניות באמצעות השפעה על תוכניות הפעולה של המדינה בתחום הבטיחות בדרכים, והן באמצעות השפעה על הליכי חקיקה.
 

בנוסף, פועלת אור ירוק להעלאת נושא הבטיחות בדרכים לסדר היום הציבורי התקשורתי, וכן מקיימת מגוון רחב של פעולות חינוך, העשרה והסברה, במסגרתן מגיעים מתנדבי העמותה באופן בלתי אמצעי אל כמיליון ישראלים מדי שנה.
 

קרן נאור לתמיכה בילדים ונוער בסיכון
 

קרן נאור נוסדה בידי אבי ואתי נאור בשנת 2002. מטרת העל של הקרן היא לשפר באופן משמעותי את איכות חייהם של ילדים ובני נוער בסיכון. בכדי לעשות זאת, הקרן משקיעה באופן ישיר בשני כפרי נוער (רמת הדסה וקריית יערים). בשנת 2011 יזמה קרן נאור את הקמת הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, יחד עם קבוצה של תורמים פרטיים וקרנות. המטרה המרכזית של הפורום היא לקדם מענה הולם לצרכים של בני נוער ובוגרים של כפרי נוער ופנימיות שיאפשרו להם להחלץ ממעגל העוני ולהשתלב בחברה הישראלית כאזרחים תורמים. לפורום שלושה יעדים עיקריים: שינוי המדיניות והעלאת מודעות לצורך בהפניית משאבים לכפרי נוער ולפנימיות, גיוס תורמים אסטרטגיים וארגונים שתרומתם ופעילותם תסייע לכפרי נוער ופנימיות וחיזוק יכולות מקצועיות וניהוליות בקרב כפרי הנוער.
 

בשנת 2014 יזמה קרן נאור הקמה של "מיזם כפרי נוער – לקידום ומצוינות". מטרת המיזם הינה לאתר תורמים אסטרטגיים לכפרי נוער, לסייע במתן ייעוץ מקצועי, ולהוביל את כפרי הנוער להפוך למרכזים של חינוך למצוינות.
 

קרן שח"ף לקידום וחיזוק הפריפריה באמצעות קהילות צעירים
 

בשנת 2005 החלה קרן נאור לתמוך בקהילות צעירים. לאור התרחבות מספר הקהילות יזמה בשנת 2010 את הקמת קרן שח"ף. הקרן שמה לה למטרה לקדם תנועה חברתית לאומית של קהילות צעירים שיביאו לחיזוק הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. קרן שח"ף הינה שותפות פילנתרופית ייחודית. חברים בה 19 קרנות, ארגונים ותורמים פרטיים מהארץ ומהעולם אשר חברו יחד במטרה לקדם את תופעת קהילות הצעירים המשימתיות ולהופכה לתנועה לאומית.

 

הקרן תומכת בתנועה ארצית של 185 קהילות צעירים משימתיות. הקהילות משלבות בין אורח חיים קהילתי הכולל לימוד ואורחות חיים משותפים יחד עם עשייה חברתית בישובים ובשכונת בפריפריה הגאו-חברתית בישראל. הקהילות שונות באופיין ומייצגות את כל קשת החברה הישראלית: בוגרי תנועות נוער חלוציות, צעירים מהציונות הדתית, עולים מאתיופיה וממדינות ברית המועצות לשעבר וקהילות של צעירים בני מקום במגזר היהודי ובמגזר הערבי.

 

קרן נאור – מובילים שינוי לטווח הרחוק
 

העקרונות המנחים את קרן נאור בפעילויותיה הם השקעה בהון אנושי ישראלי איכותי ומיקוד עמוק בשינוי חברתי, יחד עם יצירת שותפויות משמעותיות עם תורמים נוספים. השילוב הזה מביא עמו ערך מוסף לשירותים החברתיים המוענקים על ידי מדינת ישראל התורמים בסופו של דבר לקידום חברה אזרחית פעילה בישראל.
 

אודות קרן נאור